Külastage meie poodi Charma Kodusalongi, Parnu mnt 236, Järve Keskuses!

Ideed elutoa sisustamiseks

Kui soovite nautida kodus soojemat interjööri, ärge kartke muuta oma elutuba hubaste dekoratsioonidega, mis kutsuvad teid koju akusid laadima. Kas pole kindel, kust alustada? Anname teile ideed hubase elutoa sisustamiseks.

Diivan, kõigi silmade ees

Hubases elutoas on keskne element diivan. Teie valik on määrav, sest just diivan peaks kutsuma teid puhkama pärast pikka tööpäeva. Soovitame valida pehme kattekangaga diivani, millel saaksite lõõgastuda, nautides kamina ees kuuma jooki. Samuti soovitame valida laia istmega diivan, et vastavalt soovile kas istuda või lamada. Sõltuvalt elutoas olevast pinnast valige diivan, mis pakub ruumi kogu perele ja sõpradele.

Diivan on elutoa süda

charma.ee

Nurgadiivan on huvitav lahendus väiksemate suurusega ruumidesse, selle saab paigutada elutoa nurka, et luua intiimne ja hubane elutuba.

Hubane diivan võiks olla ümbritsev, nagu varjupaik, kus tunnete end kaitstuna: eelistatav polster oleks tihedast tekstiilist või pehmest shenillist. Kui eelistate nahast diivanit, siis andke sellele pehme viimistlus tekstiilidega ja patjadega. Villast või sametist tekid ja padjad annavad nahale pehmust ja soojust.

Mugavus ennekõike

Kuigi diivan on hubase elutoa keskne element, aitavad ülejäänud mööbel ja dekoratsioonid kaasa sooja ja mugava interjööri loomisel. Hubases elutoas valitseb kuhjumise põhimõte, nii et me ei peaks kartma kasutada aksessuaare nagu puhvid, padjad, abilauad jne. Valik on tänapäeval lai, seega soovitame valida pehmed materjalid, mis kutsuvad lõõgastuma, eelistage kumeraid jooni, mis loovad hubasust. Tugitoolide valimisel on taaskord olulisemad kriteeriumid mugavus ja kattekanga valik. Tugitoolid ei pea ilmtingimata olema samast sarjast, mis diivan, stiilide segu on trendikas.

Samuti saate valida mudeleid, mis võtavad vähem ruumi, näiteks kott-toolid. Need võivad olla sametist, villast, köitest, vitstest … Kõigil neil on oma koht elutoas, oluliselt ruumi võtmata. Lisaks on eeliseks see, et neid saab virnastada, kui me neid parasjagu ei vaja.

Soovitame valida elutuppa madal diivanilaud ning nurgalauad, ühe suure laua asemel. Lisaks kombineerimisele elutoa sisekujundusega lisavad nurgalauad rohkem liikumiseruumi. Vastavalt teie maitsele, võivad nurgalauad olla erinevad diivanilauast, kuigi parem on säilitada siiski ühine joon (kuju, materjal või värv).

Kamin: hubane element elutoas

Kui teil on õnne ja omate elutoas kaminat saate sinna ümber elutuba korraldada. Pole midagi tervitatavamat kui elus tuli! Dekoratiivne soovitus: asetage küttepuud ilusasse vitstest või kiududest korvi.

Valige pehmed ja lõõgastavad värvid

Lõõgastumise soodustamiseks peaksite vaatama neutraalsete toonide paletti ja valima värvid, mis loovad rahulikku meeleolu. Valige näiteks valge, hall, heleroosa või taevasinine. Vastavalt sisustusele saate mängida ka värvivalikuga, et anda elutoale sooja ja õrna õhkkonna.

Kas eelistate rohkem iseloomuga toone? Sellisel juhul võite valida tumedamaid värve, ilma sügavatest toonidest kõrvale kaldumata: burgundia, sinine, terrakota või männiroheline. Loetletud toone võib esile tõsta tekstiiliga näiteks padjad ja pleedid. Kardinad on suurepärane liitlane hubase elutoa akende dekoreerimiseks. Õhtu saabudes sobivad värvilised sametkardinad suurepäraselt akende katmiseks, päeval aga heledamad puuvillast kardinad päikesevalguse filtreerimiseks.

Looduslik ja õrn tuba

Et anda elutoale soe ja külalislahke õhkkond, valige looduslikud ja õrnad materjalid. Suurepärane valik on näiteks sametist padjad. Valige pleedid, mis on valmistatud paksust kudumist või villast, näiteks mohäärist või alpakast. Tekstiilide hoiustamiseks võite kasutada džuudist, bambusest või vitstest romantilisi korve. Seega saate elemente varieerida ja te ei pea kõiki patju ja tekke korraga välja panema. Korve saab kasutada ka ajakirjade, raamatute või isegi laste mänguasjade hoidmiseks!

Ja ärge unustage vaipa: see on viimane lihv, et tuua interjööri soojust. Valige suurte mõõtmetega vaip ning eelistage pehmeid ja kohevaid materjale. Võite paigutada ka mitu väikest vaipa, mis on erinevad värvide ja materjalide poolest.

Samuti on taimed silmapaistvad ja oluliseks elemendiks hubase elutoa kaunistamisel. Tasandite loomiseks valige erineva kõrgusega taimed. Taimed soovitame paigutada harmooniliselt kogu ruumis, kartmata liikide varieerumist. Kaktuse, mahlakate taimede või kääbusfikuse eest hoolitsemine pakub lisaks visuaalsele ilule ka lõõgastust. Rohelisi toataimi saab kombineerida värskete või kuivatatud lillede või taimedega.

Valgus elutoas!

Hubase elutoa sooja atmosfääri esiletõstmiseks ei tohi me valgusallikatega kokku hoida. Eelistatavalt tuleks kasutada soojades toonides LED -pirne (vahemikus 2400 kuni 2800 K, mis võrdub päikesetõusu ja -loojangu heledusega).

Ühe seinalambi asemel on parem paigutada mitu lampi erinevatesse kohtadesse, mängides nurkadega. Kaudne valgus on pehmem ja pakub filtreeritud keskkonda, mis julgustab puhkama ja lõõgastuma. Võite valida ka hõõguva vaniku, mis ripub õrnalt raamaturiiulilt või diivani kohal asuvalt seinalt.

Põrandalampide ja laualampide puhul otsige lambivarjule materjale, nagu näiteks triivpuitu või origamit, mis pehmendab valgust. Hubase kaunistuse suurepärane idee on paigaldada timmerid, et oleks võimalik kohandada intensiivsust vastavalt teie vajadustele.

Lõpuks on küünlajalad ja hoidjad hubase elutoa kaunistamiseks hädavajalikud elemendid. Põlevad küünlad annavad pehme ja lõõgastava elusvalguse. Ajal kui küünlad ei põle, annavad küünlajalad ruumile dekoratiivse elemendi.

Hubast õhkkonda interjööris ei olegi nii keeruline saavutada. Märksõnadeks on mugav mööbel, pehmed tekstiilid, looduslikud tekstuurid, soojad toonid ning teie elutuba muutub koheselt soojaks ja hubaseks!

Ideed elutoa sisustamiseks, allikas: https://www.maisonsdumonde.com/ES/es/e/article/nuestros-consejos-para-un-salon-acogedor

2 replies on “Ideed elutoa sisustamiseks”

  • Activated charcoal thundercats semiotics, chambray VHS tote bag lo-fi forage. Gastropub direct trade activated charcoal.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga