Külastage meie poodi Charma Kodusalongi, Parnu mnt 236, Järve Keskuses!

Kuidas luua kodus tööruum?

Seoses kaugtöö levikuga viimastel aastatel on paljudele meist vajalikuks muutunud tööruumi loomine kodus. Töötamiseks pole midagi paremat kui luua kodus selleks täpselt määratletud ruum. Ükskõik, kas eraldi ruumis või toa nurgas, on oluline see, et tunneksite end mugavalt, et olla produktiivne ja teha oma tööd sobivates tingimustes. Anname mõned näpunäited ja ideed kuidas luua kodus praktiline ja esteetiline tööruum.

Laua jaoks ideaalse koha leidmine

Töölaud on töökoha keskne osa, mille ümber hakkate looma tööruumi. Sõltuvalt ruumist, kuhu paigutate töölaua on lahendused väga erinevad ja mõnel juhul on vaja kasutada ka veidike fantaasiat. Tööruum peab olema kohandatud vastavalt tegevusele. Kui kasutate töös ainult sülearvutit, ei vaja te sama palju pinda, kui peaksite näiteks kangavormidega töötama.

Mulle meeldib kombineerida mugavust ja praktilist, mistõttu olen püüdnud luua hubase ja funktsionaalse tööruumi samal ajal. Olen valinud mugava ja pehme istme ning nurgalaua, mis võimaldab mul paigutada arvutiekraani ja muud töövahendid.


Ene

Tööruum elutoas

Kõige sagedamini paigutatakse tööruum elutuppa, kuigi see pole tingimata kõige parem valik, kuna see ei ole alati vaikseim koht ja võib segada keskendumist. Võimaluse piires on soovitav piiritleda puhkeala ja eraldada see tööruumist.

Nurgalaud pakub teile võimalust luua kaks ühes ruumi: ühelt poolt kirjutuspind ja teiselt poolt koht arvuti paigaldamiseks. Tööruumi saab kinnitada ka diivani külge, mis on elutoa põhiosa, mis on puhkeala määratlemisel võtmeelement. Sellisel juhul saab kaugtöökohast teie igapäevaelu keskne osa. Kui telerialuse kõrval seina ääres on ruumi, saab sinna luua tööruumi. Elutoas soovitame valida lihtsama disainiga laud, et mitte ruumi üle koormata. Harmoonilise tulemuse saavutamiseks kooskõlastage töölaua stiil ruumi teiste mööbliesemetega.

Võite valida ka väljatõmmatava laua või sellise, mille saate kardinaga peita, kooskõlas elutoa kaunistusega. Kui teile ei meeldi viibida ruumi keskel, saate laua eraldada näiteks ekraani abil. Teine lahendus, mis aga nõuab lisatööd, on vaheseina paigaldamine ruumi nurka, et luua täiesti eraldatud tööruum. Laua eraldamine ülejäänud ruumist annab teile rahuliku keskkonna, eriti kui pere on teiega samal ajal toas. Samuti on see oluline, et saaksite pärast tööpäeva lõppu end töömõtetest välja lülitada.

Tööruum magamistoas

Kuigi idee magamistoas asuvast tööruumist ei veena kõiki, on see siiski hea lahendus. See on vaikne ruum, mis võimaldab teil keskenduda ja pääseda igapäevasest mürast.

Et mitte sattuda vastuollu magamistoa stiiliga, soovitame teil eelistada lihtsat disaini samas sobitades olemasoleva mööbliga.

Kasutage laua paigutamiseks väikseid nurki

Majas on ruume, mida ei kasutata alati ratsionaalselt: väikesed nurgad on hea näide. Nurgad pakuvad suurt eelist, milleks on maksimaalne ruumikasutus. Riiulid ja laud, mis on paigutatud nurka pakub ei sega teie igapäeva elu ja ei võta palju lisaruumi.

Riidekapid saab samuti väga edukalt muuta lauaks. Piisab, kui asetada riiulid või väljatõmmatav laud kappi. Sellist tüüpi laud võimaldab teil hoida korda ja ei võta ruumi toas. Lisaks on laud kapi uste sulgemisel täielikult peidetud, nii et see ei saakski olla diskreetsem. Ideaalne kaugtöölaud on möödunud aegadel kasutuses olnud niinimetatud sekretärilaud, mis on lahtivõetav ning äärmiselt praktiline mööbliese. Seda saab paigutada ükskõik kuhu: elutuppa, magamistuppa või esikusse, säilitades alati täpselt määratletud ruumi.

Ideaalne võimalus: konkreetne tööruum

Kui töötate kodus ja eelistate seda teha eraldi ruumis, siis professionaalse kontori loomiseks on lõputud võimalused! Ärge jätke ennast millestki ilma ja korra loomiseks ja säilitamiseks kasutage kõiki olemasolevaid lahendusi. Selles ruumis saate vallandada ka oma fantaasiat, kuna laud peaks olema mitte ainult funktsionaalne, vaid ka meeldiv.

Koduse tööruumi olulised elemendid

Koduse tööruumi loomiseks on soovitatav järgida mõningaid reegleid, et oleks võimalik töötada parimates tingimustes. Kirjutuslaud võib olla tõeline mööbliese või lihtsalt pukkidele asetatud puitlaudis. Siiski tuleb silmas pidada mõningaid olulisi aspekte.

Kasutage maksimaalselt loomulikku valgust

Nagu kontoriski, on ideaalne, et laua lähedal oleks loomuliku valguse allikas. Selleks valige koht võimalikult akna lähedal: vanade majade sügavad avad võite suurepäraselt muuta tööruumiks. Kui töötate ekraaniga, asetada see aknaga risti, et peegeldused ega taustavalgus ei häiriks.

Kui loomulikku valgust ei ole piisavalt, siis paigutage sobivad lambid töölaua juurde. Oluline on siinkohal kohtvalgusti, kuid kui olete elutoas, valige diskreetne mudel. Laelamp, mis laskub veidi tööruumi kohale, muudab teie pimedal ajal töötamise naudinguks.

Valige töötool hoolikalt

Teine ​​oluline kriteerium mugavalt kodus töötamiseks on nime vääriline tool. Kui teil on eraldi tööruum, ärge kartke investeerida tõelisse kontoritooli, mis toetab piisavalt alaselga ja mida saab õigele kõrgusele reguleerida. Elutuppa või magamistuppa paigaldatud tööruumide puhul saate valida dekoratiivsema tooli. Oluline on kontrollida, kas kõrgus on õige, eriti kui töötate ekraaniga. Selja toetamiseks võite kasutada ka patja.

Ärge unustage hoiuruumi

Kuigi meie professionaalne tegevus on üha dematerialiseerunud, on alati siiski vaja minimaalset hoiuruumi. Kui teil on eraldi ruum, saate paigutada sinna riiulid, sahtlitega mööblit ja muid kappe kõigi kontoritarvete ja muu hoiustamiseks. Töönurga puhul valige funktsionaalne sahtlitega kapp või riiul.

Lisaks saate tööruumis kasutada dekoratiivseid papp- või metallkarpe või bambusest korve, mis lisavad interjööri aktsenti.

Oluline: taimed, loovuse allikas

Taimedel on alati tööruumis oma oluline osa, olenemata sellest, kas teil on töönurk või eraldi kontoriruum. Alates töölauale asetatud taimest kuni põrandale asetatud suuremast puust või miks mitte kasutada riputatavaid taimi. Taimed toovad teie tööruumi dekoratiivse puudutuse ja ainulaadse värskuse.

Kuidas tööruumi optimeerida?

Kui olete otsustanud kus tööruum asuma hakkab, on oluline selle ruumi maksimaalne optimeerimine.

Töölauad väikeste ruumide jaoks
Kui kirjutuslaud asetatakse elutuppa, magamistuppa või koridori, on ruum tavaliselt üsna piiratud. Sellisel juhul on lahendus mööbli kasutamine, mis võimaldab ruumi võimalikult palju kokku hoida. Kui Te ei kasuta töökohta pidevalt, siis soovitame valida väljatõmmatav laud, mille saab näiteks seinale kinnitada või kappi paigutada. Nurgalauad on samuti hea lahendus, kuna see võimaldab ära kasutada väikeseid nurki, mis tavaliselt on kasutud.

Ruumisäästlik ja ajatu sekretärilaud on ideaalne lahendus ka väikestesse ruumidesse. Lisaks võib see igas ruumis hea välja näha ja on iseenesest dekoratiivne element.

Kui teil pole eraldi kontoriruumi, on teil alati võimalus kasutada olemasolevat mööblit. Sellisel juhul on hea võimalus kasutada lift-up diivanilauda ja sel moel muuta oma elutuba töökohaks.

Kuidas luua kodus tööruum, allikas: https://www.maisonsdumonde.com/ES/es/e/article/crear-un-espacio-de-trabajo-en-casa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga