Külastage meie poodi Charma Kodusalongi, Parnu mnt 236, Järve Keskuses!

10 ideed kodu kaunistamiseks

Dekoratiivsed aksessuaarid on peamine vahend interjööri viimistlemiseks ja ruumidele omanäolise ilme andmiseks. Käesolevas postituses toome välja erinevaid viise, kuidas muuta oma kodu eriliseks ja stiilseks dekoratsioonide abil.

Kuidas valida dekoratiivesemeid?

Aksessuaaride valimisel peaks arvestama kodu stiiliga, et tekitada järjepidevus ja harmoonia. Erineva stiili või ajastu esemete (nt klassikaline skulptuur kaasaegsesse keskkonda, vintage pink minimalistlikus stiilis) kokku sobitamine võib aga olla samuti huvitav, mida soovitame proovida.

1. Koguge esemeid


Koguge esemeid, mis teile meeldivad, näiteks kohvitassid, loomafiguurid, vanad karbid jne ja asetage need fookuspunkti loomiseks riiulile või vitriinkapile.

Samuti saab kollektsioonide täiustamise ideena mängida valgustusega, et neid rõhutada (kas valgustatud riiulitega või väikeste prožektoritega). Lisaks saate neid kombineerida ka muude dekoratiivesemetega, nagu taimed, raamatud või fotod.

2. Rühmitage objekte


Objektide rühmitamine on klassika, eriti seinaviimistluses (nn “galeriisein”). Kõige tavalisem on maalide ja fotode kasutamine, kuid kombinatsioone on palju ja ka teemasid ja elemente, mida kasutada.

Näiteks saate luua galeriiseina, rühmitades erinevaid peegleid (nii mitmekordistate ka ruumi valgust), tühje raame või vanu fotosid, kui soovite anda oma seinale traditsioonilisemat välimust.

Teine võimalus esemetega kaunistamisel on rühmitada need kas riiulitele või mööblile. Ideaalis rühmitage sarnased objektid, näiteks raamatute kogu või kollektsioonid. See loob ühtsuse ja harmoonilise visuaalse pildi.

3. Mängi kuju, kõrguse ja värviga


Mitme sisustusobjekti kuju, kõrguse ja värvi variatsioonid aitavad luua visuaalselt huvitavaid kombinatsioone.

Paigutades näiteks mitu sarnase kujuga, kuid erineva värvi ja kõrgusega vaasi, loote keerukamaid ja huvitavamaid kombinatsioone kui ühe vaasiga.

Kui esitlete erinevaid esemeid, nagu küünlaalused, dekoratsioonid või ajakirjad, saate veelgi huvitavamaid kogumeid luua, mida pindadele asetada.

4. Mix and Match – kaasake ootamatuid esemeid


Tõenäoliselt on teie kodu kindla stiiliga, kas klassikaline või modernne jne, kuid isikupära täis interjööri loomiseks saate valida ühe või mitu kontrastset objekti. Erinevate ajastute ja stiilide esemetega kaunistamine on sageli riskantne, eriti kui sa ei tea, kui palju kaalu erinevatele objektidele anda. Selleks soovitame valida ruumi põhistiil ja aktsendiks lisage lihtsalt mõne teise kümnendi element ja tulemus üllatab Teid.

Kui teile meeldib moodne ja minimalistlik disain, võite kaasata mööblieseme, vaiba või vintage aksessuaarid ja luua visuaalse tulemuse, mis on pidevaks inspiratsiooniallikaks. Sama, kuid vastupidi: kui teie stiil on pigem klassikaline, võite lisada kaasaegse detaili, näiteks erksavärvilise tooli, et anda oma ruumile lõbus ja loominguline hõng.

Pole vahet, kas tegemist on lambi, kella või telefoniga: ese paistab silma, kui seda ümbritseb muu stiil, andes ruumile isikupärasema hõngu.

Teine võimalus on valida igapäevased esemed, mida tavapäraselt interjööris näha ei ole, näiteks vana müts, paar vanu suuski või isegi rannast leitud puutükk. Neid esemeid saab kasutada ruumile omapära ja iseloomu lisamiseks.

5. Lisage tekstuuri


Lisage erineva tekstuuriga esemeid, näiteks padjad, pleedid, vaibad jne. Tekstuuride lisamine annab ruumile visuaalset võlu.

Padjad on suurepärased dekoratiivsed elemendid, olles samal ajal ka funktsionaalsed, mis annavad teie ruumidele hubase ja koduse välimuse. Padjad sobivad suurepäraselt erinevate toonide ja tekstuuride lisamiseks. Siinkohal soovitame panustada värvikombinatsioonide peale. Kuna tegemist on väikeste esemetega, võite kasutada julgemaid toone ja neid hooajaliselt vahetada, et pakkuda vaheldust. Kinnitame teile, et diivanil või voodil patju vahetades näeb ruum välja nagu uus.

Tekstuuri saab suurepäraselt lisada ka vaipadega, mis lisavad igasse ruumi stiili, elegantsi, soojust ja pehmust. Vaipu saab kasutada kõikides ruumides, nii elutoas, magamistoas, söögitoas, koridoris, köögis, vannitoas ja terrassil. Vaibad sobivad hästi sisekujunduse detailideks, lisades interjöörile disaini ja värvi.

6. Funktsionaalsed esemed interjööris


Muutke oma kodu iga viimne kui detail dekoratiivseks elemendiks, valides välja esemed, mis lisaks ruumi esteetikaga sobitumisele on praktilised ja funktsionaalsed ehk olles midagi enamat kui lihtsalt dekoratsioon.

Igas kodus on panipaigad hädavajalikud ja sellega tuleks arvestada ka oma kodu sisustamisel. Võimalusi on palju alates korvidest, kuni hoiuruumiga pinkideni. Meie soovitus on panipaiga valimisel jälgida üldist interjööri stiili, et luua harmoonia. Lisaks, kui teil ei ole ruumi mööblieseme (nt kummut, vitriinkapp) paigutamiseks, siis on väiksemad panipaigad hea lahendus, mis aitavad teil organiseeritust säilitada.

Korvid, kohvrid ja kastid lisavad ruumile praktilisust, hoides ära ruumi üle koormamist esemetega, mida ei soovita eksponeerida. Hoiukorve võib kombineerida ka mööbliga, paigutades need riiulitele või laudadele.

7. Muutke traditsioonilisi ruume

Värvipuudutus ootamatutes kohtades, drastiliste stiilimuutuste valimine või ühe objekti asendamine teisega, paneb ruumi särama ja pakub vaheldust. Mööbli välimuse või eseme funktsiooni muutmine on isetegemise ja loomingulise taaskasutusega lõbus ja lihtne.

Seina või mööblit võib värskendada uue tooniga või taaskasutage purgid ja muutke need värvilisteks vaasideks jne. Võimalusi on lõpmatult palju, laske oma kujutlusvõimel lennata ja muutke oma kodu isikupäraseks.

8. Valige teema

Kindlat teemat või värvigamma järgivad topised, vanikud, linad, tekstiilid või väikesed dekoratiivesemed muudavad ruumid väikeste muudatuste ja väikese eelarvega ühtseks ja harmooniliseks ruumiks.

Ühed populaarsemad teemad sisekujunuses on mere- ja troopiline stiil.

Kui soovite anda oma kodule mere puudutust, lisage detaile alates karpide kollektsioonist või dekoratiivsetest meritähtedest kuni purjekate või taastatud mereelementideni, nagu tüür või latern. Lisaks võib esile tõsta sinist ja valget tooni, mis on merele omane.

Kristallselge veega rand, soojas tuules tantsivad palmipuud, valged liivad ja päike on need mis iseloomustavad troopikat. Mõned seinale asetatud pildid, teemakohased tekstiilid, troopikast inspireeritud tapeedid ja dekoratsioonid aitavad interjöörile anda soojade maade ja randade hõngu.

9. Lisage taimi

Taimed, kui dekoratiivsed objektid on juba aastaid populaarsust võitnud. Kodu kaunistamisel lisab taim värvi ja elu, isegi kui tegemist on kunsttaimega. See tähendab looduse kaasamist ja heaolutunde loomist. Seetõttu on taimed üks meie lemmikutest dekoratiivesemetest: põrandal, laual, mööblil, riiulitel või laes rippudes kehtivad kõik võimalused. Kui sul pole “rohelist kätt”, siis ärge muretsege, kvaliteetsete kunsttaimede valik, mis võimaldavad teil saada sama välimust on suur ja lai.

Nii suure taime valimine kui ka väikeste taimede kombinatsioonid näevad alati head välja. Üks nipp on paigutada need ruumis erinevatele kõrgustele, et anda loomulikum välimus.

Kuid ettevaatust: taim pole ilma potita midagi, nii et asetage taimed dekoratiivse hõngu lisamiseks huvitavatesse pottidesse või korvidesse.

10. Looge dekoratiivsete esemetega kunsti


Kasutage seinakunsti loomiseks esemeid. Näiteks võib huvitav idee olla vanade taldrikute paigutamine või muude seeriate loomine seinale.

Samuti saate mängida erinevate dekoratsioonidega, et esitleda erinevaid kujundeid või kui olete mõne käsitöö austaja, kasutage oma loomingut dekoratiivelementidena.

Dekoratsioonidega kodu kaunistamiseks on lõputult võimalusi, nii et ärge kõhelge, kasutage interjöörile iseloomu andmiseks mis tahes sentimentaalse või esteetilise väärtusega esemeid! Sirvige ajakirju, surfage veebis, otsige Pinterestist inspireerivaid fotosid, kus sisekujundajad esitlevad oma ideid, miks siis mitte nendest ideid ammutada. Nautige ja tundke rõõmu oma kodu kaunistamisest :-).

Allikas: Decofilia.com

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga