Külastage meie poodi Charma Kodusalongi, Parnu mnt 236, Järve Keskuses!

Miks omada kodus Buddha kuju?

Miks omada kodus Buddha kuju? Budism on üks populaarsemaid religioone kogu maailmas. Gautam Buddha poolt 5. ja 6. sajandil eKr India subkontinendist alguse saanud budism levis kogu Aasias ja on domineeriv religioon sellistes riikides nagu Jaapan, Tai, Birma, Kambodža, Nepal, Sri Lanka ja Tiibet. Buddha õpetused on globaliseerumise tõttu saavutanud laialdase populaarsuse, muutes selle üheks peamiseks religiooniks maailmas.
Budismi populaarsus on olnud paljude Buddhat puudutavate küsimuste ja uudishimu üheks põhjuseks. Üks kõige sagedamini küsitud küsimusi on Buddha kujude kohta. Seda seetõttu, et kõik Buddha kujud pole ühesugused; erinevatel Buddha kujudel on erinev kuju, suurus, erinevad žestid või mudrad ja esitusstiilid. Need erinevused ei ole mõeldud ainult kaunistuste pärast, vaid neil on Buddha õpetuste kohaselt teatud tähendused ja päritolu.

Miks Buddha kujud?Buddhad ei kujuta endast mitte ainult Buddha füüsilist olemust, vaid on ka Buddha õpetuste, sisemise rahu ja motiveeriva teguri sümbol. Iga inimese jaoks on see suurepärane põhjus miks omada kodus Buddha kuju. Budistlikus maailmas usutakse, et Buddha kuju ees laulmine või palvetamine pakub teatud tüüpi sisemist rahulolu, mis omakorda annab rahu meelele, südamele ja hingele. Kuna Buddha ei ole lihtsalt nimi, vaid tiitel, kujutavad Buddhad seda, kuidas on võimalik saavutada elu täielik mõistmine kõige sügavamal võimalikul viisil.
Buddha kujud puhastavad meelt, toovad rahu ja motiveerivad ületama negatiivseid emotsioone nagu hirm, ahnus, armukadedus ja vihkamine, tõstes seeläbi meeli ja suunates tähelepanu materialistliku maailma reaalsusele. Budismi järgijad usuvad kindlalt, et Buddha kuju on kõige olulisem enesedistsipliini ja meelerahu edastamise allikas. Samuti on levinud arvamus, et Buddha kuju omamine kodus ja selle ümbruses aitab inimesel tuua välja parimad võimalikud tulemused nii vaimsel teekonnal kui ka ammutada kujust positiivset energiat.

Buddha kujud mediteerimiseks


Buddha kujud annavad mediteerijatele hulganisti motivatsiooni. Paljud inimesed, kes on kirglikud mediteerijad vaatavad Buddhat kui inspiratsiooniallikat oma meditatsioonieesmärkide poole püüdlemisel. Arvatakse, et Buddha kujud aitavad keskenduda meditatsioonile, aidates saavutada meditatsiooni kõrgusi, kuna Buddha ise saavutas meditatsiooni harjutades valgustatuse.

Buddha kujud kingituseks


Buddha kujud on suurepärane kingitus oma lähedastele ja sõpradele. Kingisaaja võib olla budismi austaja, samas ei saa eitada, et Buddha kuju dekoratiivesemena elutoas või aias on samuti oivaline kujunduselement. Pole ime, et Buddha kujud on ühed kõige poplaarsemad esemed maailmas tänu nende võimele motiveerida ja inspireerida inimesi sisemise rahu ja õnne poole püüdlemisel. Inimesed üle kogu maailma külastavad Buddha kujusid kaugetes maades.

Näpunäited Buddha kuju paigutamiseks

Seisev Buddha kuju

Võimalusel ärge asetage Buddha kuju põrandale ja hoidke seda alati silmade kõrgusest kõrgemal. Buddha kuju ei tohiks hoida külmikute või muude suurte seadmete läheduses, kuna suured objektid blokeerivad positiivsed vibratsioonid. Kuju peaks alati olema suunaga itta. Nurkades energia stimuleerimiseks võite selle asetada kirde suunas. Ärge hoidke Buddha kuju vannitoas, laoruumis ega pesuruumis. Hoidke kuju alati puhas ja ärge laske mustusel sellele ladestuda. Paigutage Buddha kuju näoga ruumi sisemuse poole, sest seda peetakse õnne toojaks.
Meie näpunäidete abil saate Buddha kuju paigutada koju, et positiivsust juurde meelitada. Valgustatud Buddha õnnistab teie kodu harmoonia, rahulikkuse ja tarkusega. Vaata meie e-poe valikut Buddha kujudest.


Buddha kujud on palju enamat kui tolmupüüdvad objektid. Kui mõistate tõeliselt Buddha pooside tähendust, muutub see palju erilisemaks, sest iga kord, kui seda vaatate, meenuvad teile Buddha sõnumid, mis motiveerivad ja julgustavad teid.

Allikas: https://www.originalbuddhas.com/blog/reasons-to-have-buddha-statue

https://www.fnp.com/article/how-to-place-buddha-statue-for-home-vastu

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga